W związku z poprzednim pytaniem, czy mogłabym prosić o przesłanie przykładowego porozumienia zmieniającego i przykładowe obwieszczenie o nowym rozkładzie czasu pracy. I czy po wprowadzeniu tych dokumentów mogę już nie prowadzić ewidencji czasu pracy?
Przykładowe porozumienie zmieniające, zawarte na podstawie art. 29 § 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 917 z późn. zm., może mieć następującą treść: „Strony zgodnie ustalają zmianę warunków pracy, określonych w umowie o pracę z dnia ..., w ten sposób, że: 1) od dnia ... pracownika obowiązuje zadaniowy system czasu pracy; 2) ... (należy wpisać inne warunki zatrudnienia, o ile jeszcze jakieś ulegają zmianie)”. Porozumienie powinny podpisać obie strony.
Obwieszczenie pracodawcy o zmianie systemu czasu pracy może mieć treść: „Na podstawie art. 150 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 917 z późn. zm. u pracodawcy ... (należy podać nazwę pracodawcy) od dnia ... na stanowiskach pedagogicznych obowiązuje zadaniowy system czasu pracy w ... (należy podać liczbę) – miesięcznym okresie rozliczeniowym”. Pracodawca podpisuje obwieszczenie.
Od dnia wejścia w życie zmian warunków zatrudnienia w zakresie wprowadzenia zadaniowego czasu pracy ewidencja czasu pracy jest prowadzona w ograniczonym zakresie – odnośnie do dni wolnych od pracy, z oznaczeniem tytułu ich udzielenia; rodzaju i wymiaru zwolnień od pracy; rodzaju i wymiaru innych usprawiedliwionych nieobecności w pracy; wymiaru nieusprawiedliwionych nieobecności w pracy (§ 6 rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej, Dz. U. z 2018 r., poz. 2369).