PIERWSZY W POLSCE PORTAL DYREKTORÓW SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH

PORADY PRAWNE

11.01.2020ZARZĄDZANIE PLACÓWKĄ
W rozporządzeniu MEN z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania […] w części dotyczącej szkół dla dorosłych jest zawarty § 30 pkt 5 mówiący o tym, że rada pedagogiczna podejmuje decyzję o wyborze formy przeprowadzania egzaminów semestralnych (ustny, pisemny lub praktyczny) z przedmiotów nauczanych, z wyjątkiem egzaminów z j. polskiego, j. nowożytnego i matematyki (obowiązuje egzamin pisemny i ustny). Czy dobrze zrozumiałem treść tego artykułu? Przed wejściem w życie tego rozporządzenia obowiązywała zasada, że egzaminy semestralne z j. polskiego, matematyki i j. nowożytnego były prowadzone w formie pisemnej i ustnej, a z pozostałych przedmiotów tylko w formie ustnej.

Zgodnie z § 30 ust. 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 373) w przypadku zajęć edukacyjnych innych niż wymienione w ust. 1–4 egzaminy semestralne przeprowadza się w formie pisemnej, ustnej lub w formie zadań praktycznych.

Regulacje ust. 1–4 wymieniajązajęcia z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, z zakresu kształcenia zawodowego, zajęć praktycznych, informatyki i wychowania fizycznego. W przypadku zatem innych niż te wymienione zajęcia egzaminy semestralne przeprowadza się w formie pisemnej, ustnej lub w formie zadań praktycznych. Wyboru formy egzaminu semestralnego istotnie dokonuje rada pedagogiczna, uwzględniając specyfikę danych zajęć edukacyjnych.

Informację o formie egzaminu podaje się do wiadomości słuchaczy na pierwszych zajęciach w każdym semestrze.

DODATKOWO

PODOBNE PYTANIA W KATEGORII ZARZĄDZANIE PLACÓWKĄ
Uzyskaj
dostęp
do
Ponad
250
DOKUMENTÓW DOSTOSOWANYCH
DO SPECYFIKI SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH
90
ARTYKUŁÓW PORUSZAJĄCYCH
PROBLEMY OŚWIATY NIEPUBLICZNEJ
720
Porad prawnych